Cestovní kancelář Šumperk - CK Hornet Tour

zájezdy lyžařské

zájezdy pobytové

zájezdy poznávací

Lasminut

Šumperk

Zájezdy

Moře

Cestovní kancelář Ing. Radim Sršeň - HORNET TOUR byla založena v roce 1998 a zaměřuje se na organizování jak běžných katalogových, tak forfaitových zájezdů (pro skupiny a kolektivy), a to dle vlastní nabídky CK i dle individuálních požadavků a zájmu skupin za výhodných podmínek a cen.

Stěžejní oblast naší činnosti tvoří poznávací zájezdy, které pořádáme do většiny evropských zemí a dále pak do Spojených arabských emirátů, USA či Karibiku. Soustředíme se především na severské země (Norsko, Švédsko, Finsko, Pobaltí, Island), Velkou Británii (Skotsko, Anglie, Wales), Irsko, alpské země (Rakousko, Švýcarsko, Itálie), Francii, Itálii, Maďarsko, Polsko, Řecko a Španělsko. Novinkou letošní sezóny jsou poznávací zájezdy na Balkán a na Podkarpatskou Rus.

Pobytové zájezdy pořádáme na řecký ostrov Korfu, dále také do italské Kalábrie či na Sicílii, kombinované do Spojených arabských emirátů. Již několik let pořádáme také oblíbené zájezdy do maďarských lázní, pro milovníky aktivní dovolené pak lyžařské zájezdy do Francie, především do největších a nejšpičkovějších světových středisek v tzv. „olympijské oblasti“ Savojských Alp. Novinkou letošní sezóny zejména pro milovníky jachtaření a potápění je potom organizace zájezdů na míru na Britské panenské ostrovy v oblasti Karibiku.

Dále prodáváme provizním prodejem produkty jiných cestovních kanceláří, rádi Vám zajistíme ubytování, autobusovou dopravu, letenky, trajekty a autobusové jízdenky.

Naším cílem je nabízet kvalitní zájezdy organizačně perfektně zvládnuté jak po stránce programu, ubytování, dopravy, kvality služeb průvodce, tak po stránce kulturní a společenské. Vzhledem k naší velikosti dáváme důraz na osobní přístup ke klientovi. Proto se k nám většina skupin i individuálních klientů opakovaně vrací.
 
O kvalitě cestovní kanceláře svědčí i to, že CK Hornet Tour obdržela mezi prvními koncesní listinu k provozování cestovní kanceláře (dle zákona č.159/1999Sb.) a naši klienti jsou tudíž ze zákona pojištěni pro případ úpadku cestovní kanceláře u České podnikatelské pojišťovny.
 
 Na našich cestách využíváme kvalitních luxusních autobusů BOVA Magiq a BOVA Futura autobusové firmy František Hlavatý - OASA, které jsou vybaveny klimatizací, WC, audio-video-DVD systémy, kávovarem, minibarem, navigací a motory Euro 2 a Euro 3.

Na setkání s Vámi se těší kolektiv pracovníků CK Hornet Tour.Řecko a země Balkánu
01.10.2020 - 12.10.2020
cena: 13 980,- Kčobjednat
NOVINKA

ŘECKO A ZEMĚ BALKÁNU BULHARSKO A MAKEDONIE – 12denní zájezd
PROGRAM:


1. DEN Odjezd z Prahy, noční přejezd přes Maďarsko a Rumunsko do Bulharska.


2. DEN Celodenní prohlídka hlavního města Bulharska Sofie – kostel Alexandra Něvského, chrám sv. Sofie, Národní divadlo, kostely sv. Petky, sv. Neděle a sv. Jiří, Archeologické muzeum. Dojezd na ubytování, nocleh.


3. DEN Přejezd do pohoří Rila k největší a nejslavnější bulharské památce, Rilskému klášteru (UNESCO). Dále směr Blagoevgrad, Kresna a Sandanski (město s nejvyšší roční průměrnou teplotou 14°C, se 7 m vysokou mramorovou sochou Spartaka u vstupu do města). Přejezd do vyhlášeného vinařského kraje prohlídka města Melnik s okouzlující architekturou a panoramaty melnických pískovcových pyramid v pohoří Pirin. Ubytování, nocleh.


4. DEN Ráno odjezd do Řecka, přejezd po řecké Makedonii do archeologického areálu Filippi – pozůstatky vězení, kde byl držen apoštol sv. Pavel. Uskutečnil se zde první křest v Řecku. Kavala – největší město východní Makedonie, přístav, citadela (hrad) v horní části nad starým městem. Odjezd na trajekt do přístavu Keramoti, 45 min. plavba kolem ostrůvku Thassopoula do přístavního města Limenas na ostrově Thassos. Po vylodění odjezd do letoviska Limenaria, ubytování ve studiích, nocleh.


5. DEN Ostrov Thassos – „zelený smaragd Egejského moře“, dle řecké mytologie sídlo Sirén. Prohlídka letoviska, ženského kláštera Archanděla Michaela na útesu nad mořem, hlavního města Limenas (Thassos) s agorou (antické tržiště). Aliki – archeologický areál s nedalekou krásnou pláží, další atraktivní pláže Pefkari, Psili Ammos, Trypiti, tmavá pláž Metalia s galerií... Možnost koupání. Večeře, nocleh.


6. DEN Ráno odjezd na trajekt a z Keramoti přejezd do Soluně (THESSALONIKI) – druhé největší město Řecka, přístav. Okružní jízda a prohlídka zajímavostí (Bílá věž, kostel sv. Dimitra, Galeriův oblouk). Přejezd do letoviska Leptokaria, pod Olympem. Ubytování ve studiích, večeře, nocleh.


7. DEN Odjezd do skanzenu v podhůří Olympu St. Panteleimonas, dále směr Larisa, Trikala, Kalambaka, Meteora – jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst Řecka. Ohromí Vás překrásná přírodní scenerie strmých skal na jejichž pilířích jsou postaveny staleté kláštery. Večeře, nocleh v Leptokarii.


8. DEN Odjezd do Pelly – byla prvním hlavním městem Řecka. Působil zde Aristotelés. V areálu tzv. pellské akropole byly nalezeny jedinečné mozaiky sestavené z neopracovaných oblázků. Edessa – známá především svými vodopády, které jsou ústím řeky Edesseos. Nausa – exkurze u soukromého vinaře s výkladem a ochutnávkou, možnost nákupu vína. Vergina – hrobka makedonských králů. Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.


9. DEN Odjezd do podhůří Olympu. Olympské pohoří je nejvyšším v Řecku, tyčící se do výšky 2917 m. Výjezd na vyhlídku, odkud shlédnete celé překrásné pobřeží Egejského moře. Podhorské městečko Litochoro – krátká prohlídka a procházka kaňonen Enipeas. Posvátné město Dion – archeologické vykopávky. Návštěva tajuplného místa Lifidra – magnetická hora. Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.


10. DEN Ráno odjezd směr Veria, Kozani, vjezd do Makedonie a dále směr Bitola, kolem Prespánského jezera. Ohridské „moře“, jedno z nejstarších jezer na naší planetě přezdívané Perla Balkánu ležící na hranicích Makedonie a Albánie – má natolik čistou vodu, že uvidíte až do hloubky 22 metrů a na vzdálenost 100 metrů. Makedonský monastýr z 10. století proslulý klášter Sv. Nauma (Metodějův žák) s vlastní palírnou kořalky. Fakultativní vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky Černý Drim. V případě pěkného počasí koupání v křišťálově čisté vodě unikátního jezera. Ubytování, nocleh.


11. DEN Město Ohrid (UNESCO), kde v roce 893 založil sv. Kliment, žák Cyrila a Metoděje, středisko šířící slovanskou liturgii, a dnes se pyšní mnoha památkami (např. katedrála sv. Sofie z 10.stol., monumentální pevnost a dříve sídlo cara Samuela s 3 km dlouhých hradeb a strážních věží, později sídlo pravoslavných biskupů). Nejstarší ohridský kostel Sveti Pantelejmon, antický amfiteátr starý přibližně 2 tisíce let. Odpoledne odjezd přes Skopje, Srbsko, Maďarsko a Slovensko do ČR.


9. DEN Příjezd do ČR v odpoledních (večerních) hodinách.
Cena zahrnuje
Dopravu busem, 9× ubytování (hotely, penziony 2 – 3lůžkové pokoje, 2 – 3lůžková studia s kuchyňským koutem), 3× snídani, 5× večeři, průvodce
Cena nezahrnuje
Komplexní cestovní pojištění á 513 Kč, vstupy, místní poplatky, fakultativní služby. 1lůžkový pokoj á +3 150 Kč.
Strava
3x snídaně, 5x večeře
Ubytování
9× (hotely, penziony 2 – 3lůžkové pokoje, 2 – 3lůžková studia s kuchyňským koutem)
Nástupní místa
Šumperk, Zábřeh, Mohelnice, Olomouc. Ostatní dle dohody.