Cestovní kancelář Šumperk - CK Hornet Tour

zájezdy lyžařské

zájezdy pobytové

zájezdy poznávací

Lasminut

Šumperk

Zájezdy

Moře

Cestovní kancelář Ing. Radim Sršeň - HORNET TOUR byla založena v roce 1998 a zaměřuje se na organizování jak běžných katalogových, tak forfaitových zájezdů (pro skupiny a kolektivy), a to dle vlastní nabídky CK i dle individuálních požadavků a zájmu skupin za výhodných podmínek a cen.

Stěžejní oblast naší činnosti tvoří poznávací zájezdy, které pořádáme do většiny evropských zemí a dále pak do Spojených arabských emirátů, USA či Karibiku. Soustředíme se především na severské země (Norsko, Švédsko, Finsko, Pobaltí, Island), Velkou Británii (Skotsko, Anglie, Wales), Irsko, alpské země (Rakousko, Švýcarsko, Itálie), Francii, Itálii, Maďarsko, Polsko, Řecko a Španělsko. Novinkou letošní sezóny jsou poznávací zájezdy na Balkán a na Podkarpatskou Rus.

Pobytové zájezdy pořádáme na řecký ostrov Korfu, dále také do italské Kalábrie či na Sicílii, kombinované do Spojených arabských emirátů. Již několik let pořádáme také oblíbené zájezdy do maďarských lázní, pro milovníky aktivní dovolené pak lyžařské zájezdy do Francie, především do největších a nejšpičkovějších světových středisek v tzv. „olympijské oblasti“ Savojských Alp. Novinkou letošní sezóny zejména pro milovníky jachtaření a potápění je potom organizace zájezdů na míru na Britské panenské ostrovy v oblasti Karibiku.

Dále prodáváme provizním prodejem produkty jiných cestovních kanceláří, rádi Vám zajistíme ubytování, autobusovou dopravu, letenky, trajekty a autobusové jízdenky.

Naším cílem je nabízet kvalitní zájezdy organizačně perfektně zvládnuté jak po stránce programu, ubytování, dopravy, kvality služeb průvodce, tak po stránce kulturní a společenské. Vzhledem k naší velikosti dáváme důraz na osobní přístup ke klientovi. Proto se k nám většina skupin i individuálních klientů opakovaně vrací.
 
O kvalitě cestovní kanceláře svědčí i to, že CK Hornet Tour obdržela mezi prvními koncesní listinu k provozování cestovní kanceláře (dle zákona č.159/1999Sb.) a naši klienti jsou tudíž ze zákona pojištěni pro případ úpadku cestovní kanceláře u České podnikatelské pojišťovny.
 
 Na našich cestách využíváme kvalitních luxusních autobusů BOVA Magiq a BOVA Futura autobusové firmy František Hlavatý - OASA, které jsou vybaveny klimatizací, WC, audio-video-DVD systémy, kávovarem, minibarem, navigací a motory Euro 2 a Euro 3.

Na setkání s Vámi se těší kolektiv pracovníků CK Hornet Tour.Island - země ohně a ledu
13.08.2018 - 26.08.2018
cena: 39 860,- Kčobjednat
ZEMĚ OHNĚ, LEDU A GEJZÍRŮ NA HRANICI DVOU LITOSFÉRICKÝCH DESEK
14denní putování za krásami Islandu

PROGRAM:

1.DEN: Odjezd v poledních hodinách směr Praha a přes noc přejezd německým územím do Dánska.

2.DEN: Ráno příjezd do přístavu Hirtshals, nalodění na trajekt, odjezd směr Island, nocleh na lodi.

3.DEN: Celý den plavba trajektem. Nocleh na lodi.

4.DEN: Ráno (cca v 08.30 hod.) příjezd do islandského přístavu Seydisfjordur, vylodění. Odjezd přes Egilsstadir – centrum východu ostrova, ležící u žlabovitého jezera Logurinn. Dále směrem k Atlantiku podél úchvatných fjordů, kolem pobřeží přes rybářskou vesničku Djupivogur, a poté kolem „barevných hor“ v pohoří Stafafell do města Höfn – brány k největšímu ledovci Evropy Vatnajökullu. Nocleh.

5.DEN: Cesta kolem pobřeží na jih, přijedeme k ledovcové laguně Jökulsärlön, možnost projížďky obojživelným vozidlem. Vycházka k ledovcovému splazu Svínafellsjökull. V národním parku Skaftafell podnikneme krátký výlet k tzv. „Černému vodopádu“ Svartifoss – černé čedičové varhany. Přejezd přes lávové pole sopky Laki na samotný jih ostrova. Vík – nejjižnější bod Islandu. Procházka po černé sopečné pláži s čedičovou jeskyní. Mys Dyrhólaey – skalní brána a skalní útesy s četnými ptačími koloniemi. Nocleh.

6.DEN: Dále jedeme k vodopádu Skógafoss (60 m), potom jízda pod činným vulkánem Hekla. Skalholt – biskupství, které je duchovním centrem Islandu. Odjezd do nejznámější oblasti Islandu. Procházka oblastí gejzírů, Geysir – starý otec všech gejzírů (již málo činný), Strokkur – syn, který každých cca 10 minut chrlí proud horké vody do výše až 25 m. Dále gigantický „ZLATÝ VODOPÁD“ Gullfoss. Národní park Thingvelir – místo styku evropské a americké litosférické desky, místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa Alting. Nocleh.

7.DEN: Prohlídka hlavního města Reykjavík – vila Höfdi – místo schůzky prezidenta Reagana a Gorbačova, radnice, parlament, katedrála, moderní kostel Hallgrímskirkja, vodojem Perlan s otočnou restaurací. Odjezd do činné oblasti Krísuvík. Nocleh.

8.DEN: Osada Reykholt s historickým a moderním kostelem, Hraunfossar – výjimečné vodopády v lávě. Odjezd na sever ostrova, kráter Grábrók, přes osadu Pingeyrar s vyzdobeným kostelem ke skanzenu Glaumbaer, který ukazuje nelehký život Islanďanů. Akureyri – hlavní město severu, druhé největší město ostrova, nová katedrála s mozaikami. Nocleh.

9.DEN: Godaffos – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Fakultativní výlet na pozorování velryb v Húsavíku. Dále Ásbyrgi – bájná hora vikingského boha Odina, V Národním parku Jökulsargljúfur si prohlédneme nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss – šířka 100 m. Nocleh

10.DEN: Velice zajímavá oblast u jezera Mývatn – Komáří jezero, aktivní vulkanická oblast. Projdeme se tajemným lávovým městem Dimmuborgir – temné hrady, výstup na některý sopečný kráter např. Hverfjall. Namaskard – Námafjall - bahenní sopky; sopečný kráter Viti, který je součástí činné sopky Krafla. Nocleh.

11.DEN: Ráno přejezd do přístavu Seydisfjordur, nalodění na trajekt, odjezd (v cca 10.30 hod.) severním Atlantikem k Faerským ostrovům. Nocleh na lodi.

12.DEN: Celý den plavba Atlantickým oceánem, technická zastávka v Torshavnu – hlavní město na Faerských ostrovech, dále plavba mezi souostrovím Shetlandy a Orkneje, směr Dánsko, nocleh na lodi.

13.DEN: Kolem poledne dorazíme do dánského přístavu Hirtshals, vylodíme se a pokračujeme autobusem přes Německo do ČR.

14.DEN: Průjezd Německem, příjezd domů v časných ranních hodinách.


Celý program lze absolvovat pouze v případě příznivého
počasí. Některé úseky nemusí být průjezdné. Nocležna na trajektu je pro 6–9 osob (dvou-třípatrové palandy), sociální zařízení je společné na chodbě
  fotoalbum zájezdu  


Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem (WC, DVD, bar - možnost zakoupení teplých a studených nápojů za české koruny, polohovatelná sedadla a klimatizace), průvodce a pojištění
pro případ úpadku (krachu) cestovní kanceláře, 7× ubytování turistického typu ve 2lůžkových i vícelůžkových
pokojích (příslušenství vlastní nebo společné na chodbě); 4× v nocležnách (pro 6– 9 osob – palandy) na trajektu Dánsko – Island – Dánsko; 4× oběd na trajektu (platí pouze pro nocležny); průvodce.
Cena nezahrnuje
Komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění storna), kapesné, vstupné, pobytovou taxu (cca 50-60 Kč/1 noc/1 os.). Lůžko ve vnitřní kajutě na trajektu za příplatek (4 noclehy). Klienti v kajutách si mohou přiobjednat snídaně (bufet) a cca 16 €/os./den, oběd (dle denní nabídky) á cca 12 €/os./den, večeře (bufet) á cca 28 €/os./den – nutné objednat předem na cestovní smlouvě.
Ubytování
7× ubytování turistického typu ve 2lůžkových i vícelůžkových pokojích
Nástupní místa
Šumperk, Zábřeh, Mohelnice, Olomouc, Praha. Další dle dohody.
Slevy
-